1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Welcome to BehindTheGoal!

We are a community of football supporters.

If you are already a registered member then you can login here

If you are new to the site then why not join up? It will only take a couple of minutes to register, by doing so all adverts will be removed from the site. You can register here or you can use your Facebook or Twitter account.

FA Cup 2015-16: Draws made for preliminary rounds

Discussion in 'FA Cup' started by Creaky, Aug 21, 2015.

  1. Creaky

    Creaky Admin

    The draw for the early rounds of the FA Cup have been made, you can see the list below. Is your club involved yet or have they been knocked already?

    The list for the Extra preliminary round can be seen below, the full list can be seen at http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/33373254

    Extra preliminary round
    Saturday, 15 August

    Penrith v Jarrow Roofing Boldon CA
    Silsden v West Allotment Celtic
    Ashington v Albion Sports
    AFC Darwen v Washington
    Newcastle Benfield v Yorkshire Amateur
    Nelson v Newton Aycliffe
    Bedlington Terriers v West Auckland Town
    Barnoldswick Town v Colne
    Billingham Synthonia v Consett
    Hebburn Town v Tadcaster Albion
    Bishop Auckland v Shildon
    Sunderland RCA v Guisborough Town
    Crook Town v Dunston UTS
    Holker Old Boys v Liversedge
    Pickering Town v Thornaby
    Seaham Red Star v Marske United
    Garforth Town v Morpeth Town
    Heaton Stannington v Norton & Stockton Ancients
    Bridlington Town v North Shields
    Whitley Bay v Sunderland Ryhope CW
    Whickham v Padiham
    Durham City v Thackley
    Glasshoughton Welfare v Runcorn Linnets
    Chadderton v AFC Liverpool
    Congleton Town v Nostell MW
    Alsager Town v Athersley Recreation
    Winsford United v AFC Blackpool
    AFC Emley v Parkgate
    Ashton Athletic v Maltby Main
    Penistone Church v Pontefract Collieries
    Maine Road v St Helens Town
    Handsworth Parramore v Staveley MW
    1874 Northwich v West Didsbury & Chorlton
    Barton Town Old Boys v Squires Gate
    Abbey Hey v Worksop Town
    Runcorn Town v Bacup Borough
    Hemsworth MW v Armthorpe Welfare
    Bootle v Atherton Collieries
    Hanley Town v Shawbury United
    Continental Star v Bolehall Swifts
    Boldmere St Michaels v Rocester
    Hinckley v Walsall Wood
    Brocton v Stourport Swifts
    Southam United v AFC Wulfrunians
    Alvechurch v Heath Hayes
    Tipton Town v Cadbury Athletic
    AFC Bridgnorth v Wolverhampton Casuals
    Malvern Town v Sporting Khalsa
    Westfields v Pegasus Juniors
    Gornal Athletic v Bromsgrove Sporting
    Lye Town v Coventry Sphinx
    Coleshill Town v Ellesmere Rangers
    Cleethorpes Town v Brigg Town
    Harborough Town v Shirebrook Town
    South Normanton Athletic v AFC Mansfield
    Shepshed Dynamo v Retford United
    Bottesford Town v Rainworth MW
    Kirby Muxloe v Heanor Town
    Long Eaton United v Harrowby United
    Loughborough University v Barrow Town
    St Andrews v Clipstone Welfare
    Radford v Sleaford Town
    Quorn v Oadby Town
    Bardon Hill Sports v Dunkirk
    Ellistown & Ibstock United v Holwell Sports
    Blaby & Whetstone Athletic v Leicester Nirvana
    Walsham Le Willows v Godmanchester Rovers
    Wisbech Town v Diss Town
    Yaxley v Gorleston
    Peterborough Northern Star v Newmarket Town
    Haverhill Rovers v Mildenhall Town
    Fakenham Town v Huntingdon Town
    Eynesbury Rovers v Peterborough Sports
    Swaffham Town v Thetford Town
    Great Yarmouth Town v Norwich United
    Deeping Rangers v Boston Town
    Holbeach United v Ely City
    Welwyn Garden City v Haverhill Borough
    Hoddesdon Town v Sawbridgeworth Town
    FC Romania v Whitton United
    Southend Manor v Codicote
    Wivenhoe Town v Tower Hamlets
    Cockfosters v Burnham Ramblers
    Hadley v Saffron Walden Town
    Hertford Town v Kirkley & Pakefield
    Debenham LC v Ipswich Wanderers
    Bowers & Pitsea v Ilford
    Basildon United v Sporting Bengal United
    FC Broxbourne Borough v Brantham Athletic
    Long Melford v London Bari
    FC Clacton v Eton Manor
    Hullbridge Sports v Hadleigh United
    Clapton v Stanway Rovers
    Stansted v Takeley
    Enfield 1893 v London Colney
    Felixstowe & Walton United v Barking
    Waltham Forest v St Margaretsbury
    AFC Hayes v Flackwell Heath
    Wellingborough Town v Ashford Town (Middx)
    Berkhamsted v Hanworth Villa
    Oxhey Jets v AFC Kempston Rovers
    Spelthorne Sports v Stotfold
    Windsor v AFC Dunstable
    Ampthill Town v Risborough Rangers
    Rothwell Corinthians v Thrapston Town
    Hillingdon Borough v Wembley
    Northampton Sileby Rangers v Sun Postal Sports
    Wellingborough Whitworths v Northampton Spencer
    Newport Pagnell Town v Holmer Green
    Biggleswade United v Desborough Town
    Potton United v Bedfont Sports
    London Tigers v Bedfont & Feltham
    Tring Athletic v Leverstock Green
    Bedford v Cogenhoe United
    Raunds Town v Crawley Green
    Harefield United v Long Buckby
    Royal Wootton Bassett Town v Bracknell Town
    Ardley United v Tuffley Rovers
    Binfield v Westfield
    Ascot United v Kidlington
    Holyport v Milton United
    Hook Norton v Frimley Green
    Reading Town v Chertsey Town
    Knaphill v Highworth Town
    Chinnor v Hartley & Wintney
    Thame United v Farnham Town
    Abingdon United v Brimscombe & Thrupp
    Cheltenham Saracens v Winterbourne United
    Tadley Calleva v Guildford City
    Highmoor Ibis v Thatcham Town
    Badshot Lea v Camberley Town
    Cove v Shrivenham
    Banstead Athletic v Rochester United
    Hailsham Town v Eastbourne United
    Worthing United v Deal Town
    Arundel v Raynes Park Vale
    Horsham YMCA v AFC Croydon Athletic
    Fisher v Corinthian
    Crawley Down Gatwick v Chichester City
    Tunbridge Wells v Glebe
    Shoreham v St Francis Rangers
    East Preston v Littlehampton Town
    Horsham v Lancing
    Colliers Wood United v Eastbourne Town
    Redhill v Pagham
    Holmesdale v Mile Oak
    Selsey v Erith Town
    Croydon v Sutton Common Rovers
    Sevenoaks Town v Seven Acre & Sidcup
    Cray Valley (PM) v Ashford United
    Chessington & Hook United v Crowborough Athletic
    Bexhill United v Loxwood
    Ringmer v Beckenham Town
    Lingfield v Canterbury City
    Greenwich Borough v Lordswood
    Epsom & Ewell v Erith & Belvedere
    Horley Town v Wick & Barnham United
    Christchurch v Cadbury Heath
    Melksham Town v Cowes Sports
    Longwell Green Sports v Folland Sports
    Andover Town v Gillingham Town
    Lymington Town v Bitton
    Alresford Town v Bridport
    Hamworthy United v Hallen
    Amesbury Town v Bemerton Heath Harlequins
    Hythe & Dibden v Moneyfields
    Team Solent v Blackfield & Langley
    Bradford Town v United Services Portsmouth
    Cribbs v Bristol Manor Farm
    Verwood Town v Newport (IW)
    Almondsbury UWE v Fawley
    Brockenhurst v Fareham Town
    Bournemouth v AFC Portchester
    Sherborne Town v New Milton Town
    Whitchurch United v Wincanton Town
    Horndean v Sholing
    Buckland Athletic v Clevedon Town
    Saltash United v AFC St Austell
    Bishop Sutton v Street
    Witheridge v Welton Rovers
    Shepton Mallet v Plymouth Parkway
    Bodmin Town v Brislington
    Odd Down v Ashton & Backwell United
    Barnstaple Town v Willand Rovers
     

Share This Page